Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Bayram Tatilinde 32 Bin Kişi Ziyaret Etti

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın üçüncü, dünyanın ise dördüncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nın ilk 2 günü yaklaşık 32 bin kişi ziyaret etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, bayram tatili boyunca 70-75 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Toplam 380 türden 8 binden fazla hayvana ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bayram tatilini iyi bir şekilde geçirmek isteyen Türkiye’nin dört bir yanından binlerce vatandaş, Ramazan Bayramı’nın ilk 2 gününde Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne adeta akın etti. Dünyanın en büyük hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde özellikle bayramın ikinci gününde dikkat çeken bir yoğunluk oluştu.

“Bayramın ilk 2 günü yaklaşık 32 bin ziyaretçi ağırladık”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, beklediklerinden daha çok ziyaretçi misafir ettiklerini ifade ederek, “Biz aslında bayram süresince yaklaşık 25 bin ziyaretçi bekliyorduk. Bayramın ilk günü 15 bin ziyaretçiyi misafir ettik, bugün de bayramın ikinci günü ve şu an itibarıyla 17 bin kişi ziyaret etti burayı. Yani ilk 2 gün toplam yaklaşık 32 bin ziyaretçi ağırladık. Biz 9 günlük bayram tatili süresince 70-75 bin kişiyi ağırlamayı düşünüyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından ve çevre ülkelerden de ziyaretçilerimiz oluyor. Buradaki en büyük farkımız hayvanları doğal ortamlarına uygun barınaklarda yaşam alanı oluşturmamız. Hayvanat bahçemizde en çok filler, zürafalar, su aygırları, yırtıcılar ve safari parkımız ilgi görüyor. Özellikle çocukların da yoğun ilgisi var. Herkesi Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bayram tatilinde Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmek istedik”

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni görmek için Adana’dan geldiğini söyleyen Ecem Tosun isimli vatandaş, “Bayram tatili kapsamında ailecek buraya geldik. Gaziantep Hayvanat Bahçesi güzel ve çok büyük. Daha önce de gelmiştim ben ama bu sefer ailecek geldik. Burası biraz büyük o yüzden yorulduk bayağı. Burada çok sayıda hayvan var. Tek tek hepsini gezip göreceğiz” dedi.

“Beklediğimden çok daha temiz ve düzenli”

Aksaray’dan geldiğini söyleyen Murat Yavuz isimli vatandaş ise, “Bayram tatilinde Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne geldik. Burası çok temiz ve çok düzenli. Gördüğümüz kadarıyla hayvanların bakımı da çok iyi. Emeği geçenlerin eline sağlık. Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesiymiş. Bu bilgiyi de yeni öğrendim. Yaklaşık 1,5 saattir geziyoruz ama hala bitiremedik ve çok yorulduk” diye konuştu.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin 9 günlük bayram tatili süresince en az 70-75 bin kişiyi ağırlaması bekleniyor. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir